راه های بالا بردن فروش

برای این که فروشندگان بتوانند با رقبای خود رقابت کنند و فروش خود را بالا ببرند و کارشان کساد نشود، لازم است یک سری کارها انجام دهند. یکی از این کارهای بسیار مهم یاد گرفتن راه های بالا بردن فروش است.

راه هایی که می تواند تأثیر بسزایی در فروش محصولات یا خدمات داشته باشد. در این مقاله توضیحات اساسی در این زمینه داده خواهد شد. پس با ما همراه باشید.

فهرست محتوای این مقاله

  1. راه های بالا بردن فروش

تنوع داشتن محصولات

آپشن های جذب مشتری

تبلیغات در فضای مجازی

استفاده از تکنیک های چیدمان

گذاشتن محصولات خرد در کنار گیت فروش

پایین آوردن قیمت با در نظر گرفتن کیفیت مطلوب

استخدام فروشندگان حرفه ای و بازاریابان حضوری

  • جمع بندی راه های بالا بردن فروش

راه های بالا بردن فروش

برای رسیدن به یک فروش ایده آل نیاز است به یک سری کارها توجه نماییم که در ادامه مهم ترین آن ها آورده شده است.

تنوع داشتن محصولات

تنوع داشتن محصولات باعث می‌شود افراد با علائق مختلف را هم برای خرید مشتاق سازد. یعنی با ایجاد تنوع، مخاطبان افزایش می‌یابند و محصول  دیگر برای مخاطبان خاصی نیست. با وجود مخاطبان بیشتر هم بالطبع محصولات بیشتر دیده شده و در نهایت خریداران بیشتری را جذب خواهد کرد.

آپشن های جذب مشتری

مثلاً ارسال رایگان یا دو تا بخر رایگان یکی را ببر و بسیاری از تخفیف های دیگری که باعث جذب خریدار می‌شود و در نهایت رضایت مندی او را به دنبال دارد.

تبلیغات در فضای مجازی

یکی از عواملی که تأثیر بسزایی در فروش دارد، فضای مجازی است. فضای مجازی همچون راهاندازی سایت. سایت یکی از عواملی  است که به کارتان اعتبار می‌دهد.

داشتن یک سایت موفق به این معنا که فروشندگان در کنار ارائه محصولات خود برای جذب مشتری مطالب جذاب و متنوع را هم در سایتشان قرار بدهند که دوباره مخاطب به خاطر آن مطالب یا فایل ها هم که شده به سایتشان رجوع کند.

شاید با این مراجعه و دیدن محصولات جدید احساس نیاز کند و اقدام به خرید نماید.

موارد دیگر تبلیغ در فضای مجازی اینستاگرام، واتس آپ، برنامه هایی همچون دیوار و غیره هستند. به خصوص اینستاگرام که توانسته جای خود را بین افراد زیادی بازکند و مخاطبان زیادی دارد.

البته داشتن نظم و مدیریت تبلیغ در فضای مجازی هم بسیار مهم است تا میزان خرید به بالاترین حد ممکن برسد. حتی بعضی مواقع برای جذب مشتری لازم است عوامل بالا بردن انگیزه را ایجاد کنید مثل گذاشتن آموزش های رایگان و … .

استفاده از تکنیک های چیدمان

استفاده از تکنیک های چیدمان مثلا اگر دقت کنید در بعضی از فروشگاه ها آن قدر منظم و زیبا قفسه ها چیده شده که خریدار دوست دارد مدت زیادی در این فروشگاه چرخ بزند تا ببیند چیز دیگری برای خرید پیدا می‌کند یا نه.

حتی دوست دارد برای بارهای بعدی هم به این فروشگاه مراجعه نماید.

همچنین اقلام ضروری مورد نیاز مردم مثل لبنیات و روغن را در مسیرهای انتهایی و همچنین در جاهای مختلف فروشگاه می گذارند چون بالاخره از این مسیر افراد زیادی عبور می‌کنند. پس باعث دیده شدن بیشتر آن محصولات خواهد شد.

یعنی افراد برای خرید اقلام ضروری شان به جاهای مختلف فروشگاه مراجعه می کنند. در همین حین یا خودشان محصولی را می بینند و آن را خریداری می نمایند و یا این که همراهانشان به خصوص کودکان از محصولاتی خوششان آمده و آن ها را بر می دارند.

گذاشتن محصولات خرد در کنار گیت فروش

یعنی سعی کنید چیزهای خرد و کوچک در رابطه با محصولتان را جلو گیت فروش قرار دهید. مثلا در فروشگاه باطری، تافی، شکلات و … را کنار گیت فروش می‌گذارند تا در دید مشتری باشد؛ چون حتماً مشتری برای حساب کردن خریدش به آن جا مراجعه می کند.

یا مثلا کسی که در کار فروش فرش و انواع موکت است، می تواند پافرشی ها و نمونه کارهای موکت و فرش ها را جلوی گت فروش قرار دهد.

ناخودآگاه مشتری وقتی برای حساب کردن می آید، ممکن است که دوباره چیزی بخرد و یا این که ممکن است از این کارها خوشش بیاید و دوباره برای خرید آنها مراجعه کند.

پایین آوردن قیمت با در نظر گرفتن کیفیت مطلوب

هر چه محصول یا خدمات شما دارای کیفیت بهتری باشد و درکنار این کیفیت، قیمت محصول یا خدمات هم پایین تر بیاید، میزان فروش بالاتر می‌رود.

در حقیقت فروشندگان حرفه ای در ابتدا بیشتر به جذب مشتری فکر می‌کنند؛ به خاطر همین محصول یا خدمات با کیفیت را با کمترین قیمت عرضه می کنند. در واقع این فروشندگان ابتدائاً سود کمتری را با هدف جذب مشتری بیشتر ترجیح می‌دهند.

در این صورت رسیدن به سود بالاتر در آینده برایشان تضمین می شود؛ چون وقتی خریدار با کیفیت کار آشنا شد دیگر قیمت محصول برایش اهمیت زیادی ندارد و با خیال راحت خریدش را انجام می دهد.

استخدام فروشندگان حرفه ای و بازاریابان حضوری

فروشندگان مجرب می‌توانند مشتریان را به خوبی جذب نماید. بازاریابان هم از طریق تکنیک های فروش، خریداران زیادی را جذب می کنند.

جمع بندی راه های بالا بردن فروش

دانستید که فروشندگان برای اینکه بتوانند فروش خود را بالا ببرند و با فروشندگان دیگر رقابت کنند لازم است حتماً به راه های بالا بردن فروش توجه کنند.

از جمله این که فروشندگان و بازاریابان حرفه ای را استخدام نمایند. در کنار پایین آوردن قیمت محصول به کیفیت هم توجه کنند. تنوع در محصولاتشان داشته باشند. حتماً تبلیغات در فضای مجازی را انجام دهند. از تکنیک های چیدمان استفاده کنند و … .

سایت «کافه جستجو» هم در خدمت شما عزیزان است تا شما را در امر بالا بردن فروش از طریق تبلیغ محصولاتتان یاری نماید.

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل